П'ятниця 08.05
Дата: 08.05.2020 01:35
Кількість переглядів: 298
Тема. Перпендикулярні прямі
І. Аналіз контрольної роботи 11.05.
Шановні, діти. Чекаю роботи до понеділка
ІІ. Опорні знання
1. Яку фігуру називають кутом?2. Який кут називають розгорнутим?3. Назвіть одиницю вимірювання кутів, яка вам відома.4. Як називають кут, градусна міра якого дорівнює 90°?5. Який кут називають гострим; тупим?6. Що називають бісектрисою кута?7. Визначте вид кутів, які зображено на рис. 1.
|
Згадаємо означення гострого, прямого, тупого і розгорнутого кутів.
Побудуйте прямий, гострий і тупий кути. Який із цих кутів найбільший, а який найменший? Скільки градусів становить прямий кут?
Візьміть аркуш паперу, перегніть його навпіл, потім ще раз. Розправте аркуш і розгляньте лінії згину. Як бачимо, лінії згину перетинаються під прямим кутом.
Навколо нас багато прикладів перпендикулярних прямих. Назвіть їх.
ІІІ. Наш план дій
1. Поняття перпендикулярних прямих.2. Способи позначення перпендикулярних прямих.3. Побудова перпендикулярних прямих. |
Зверніть увагу на таке. Якщо в розгорнутому куті провести бісектрису, то кожний з утворених кутів становитиме 90° (оскільки градусна міра розгорнутого кута дорівнює 180°).Через дану точку A (чи то лежить вона на прямій, чи то поза нею) завжди можна провести пряму, перпендикулярну до даної. Зробити це можна за допомогою лінійки, транспортира і косинця.Побудуємо перпендикулярні прямі через точку, що лежить на прямій; або поза прямою.Як бачимо з рис. 2, перпендикулярні прямі обов’язково перетинаються, а відрізки можуть перетинатися (а), не перетинатися (б) або мати спільний кінець (в).
|
IV. Підсумуємо
Картка
Д/з. Опрацювати за п. 43 № 1212, картка
Запитання та відповіді надсилайте на електронну пошту
mutinskash23@gmail.com або на