Заходи профілактики на державному і особистому рівнях інфекційних захворювань: ВІЛ
Кожний громадянин України знає, що його права гарантовані Конституцією. ВІЛ-позитивні люди також захищені законом. згідно із законодавством України:
* усі мають право на добровільну безкоштовну та анонімну діагностику щодо інфікування ВІЛ;
* інформація про ВІЛ-інфікування єлікарською таємницею. Посадова особа, яка порушила цей закон, має бути притягнута до кримінальної відповідальності.
* люди з ВІЛ мають такі ж (рівні) права як і будь хто з гроамдян нашої країни.
Чи правильним є ствердження, що симптоми ВІЛ-інфекції подібні до симптомів інших хвороб? (Так. Багато симптомів, характерних для ВІЛ-інфекції, можна спостерігати при грипі.)
- Чи означає позитивний аналіз на ВІЛ, що людина хвора на СНІД? (Ні. Результати аналізу свідчать про те, що людина є носієм ВІЛ.)
- Чи є ВІЛ-інфікований хворим на СНІД? (Це залежить від стадії захворювання. ВІЛ-інфекція має кілька стадій, остання – СНІД. Від моменту зараження і до стадії СНІДу людина є лише носієм ВІЛ.)
- Як можна виявити зараження ВІЛ?(Факт зараження можна встановити тільки на підставі даних спеціального аналізу крові на наявність антитіл до вірусу імунодефіциту людини і ретельного медичного огляду.)
- Чому не ізолюють ВІЛ-інфікованих для запобігання поширення цього захворювання? (ВІЛ не передається повітряно-крапельним шляхом, при рукостисканні, при спільній роботі або навчанні, при побутових контактах, тому для оточення ВІЛ-інфіковані не є небезпечними.)
Висновок: СНІД є не лише медичною, а й соціальною проблемою, як для самих ВІЛ-інфікованих, так і для їхніх рідних, близьких і всіх людей, які так чи інакше пов’язані з ними.
Трагізм ситуації полягає в її необоротності. ВІЛ-інфікована людина розуміє, що вона може заразити рідних, друзів, знайомих. Але ВІЛ-інфікований чи хворий на СНІД – це насамперед людина, наділена такими самими правами, почуттями, бажаннями, надіями, як і здорові люди.
Як ми повинні відноситися до таких людей? Як їм жити серед нас? Які вони мають права? На всі ці питання нам треба дати відповідь.
Перегляньте:
- https://www.youtube.com/watch?v=xmB7hCb5jkc - Як жити з ВІЛ: позитивні історії ВІЛ-позитивних українців| DW Ukrainian
- https://www.youtube.com/watch?v=5Ft1U4ExaJw - Як це — жити з ВІЛ? Інтерв’ю з засновниками БО Teenergizer
- https://www.youtube.com/watch?v=PTgc8lR98Y4 - Життя з ВІЛ. Історія Олени Вдовенко. Спецпроект «Знай свої права!