A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Мутинська гімназія
Кролевецької міської ради

Покроковий перелік дій керівника закладу освіти з метою своєчасного реагування на булінг за допомогою системи АІКОМ

Дата: 10.01.2025 12:37
Кількість переглядів: 30

Фото без опису У жовтні 2024 року Міністерство освіти і науки України  запустило новий інструмент на сайті АІКОМ, який дозволяє учнівству й батькам швидко повідомити про випадки булінгу

https://aikom.iea.gov.ua/bullying/help

Покроковий перелік дій керівника закладу освіти з метою своєчасного реагування на булінг за допомогою системи АІКОМ:

1. Обрати на платформі АІКОМ розділ «Заяви про булінг».

2. Переглянути, чи є там нові заяви.

Якщо є відкрита заява: ознайомитися з текстом та відповідно до Порядку реагування на випадки булінгу скликати комісію. Інформація, зазначена дитиною або її батьками/іншими законними представниками, використовується суто в інтересах дитини. Комісія ухвалює рішення, яких заходів ужити, щоб допомогти учнівству, а також, якщо потрібно, залучає практичного психолога та поліцію.

Якщо є анонімна заява: ознайомитися з текстом та діяти відповідно до наявної інформації. Якщо зазначено клас, у якому трапився булінг, можна провести заняття/тренінг із практичним психологом для цього класу та додатково обговорити з вчителями заходи щодо поліпшення атмосфери в класі. Якщо клас не зазначено, антибулінгові заходи проводяться для всієї школи. Світова практика протидії булінгу показує, що саме заходи всередині школи дають найкращі результати в протидії цькуванню.

3. Заповнити розділ «Коментарі» в заяві, щоб повідомити поліцію про заплановані та реалізовані кроки щодо вирішення конкретної ситуації.

Через 24 години після створення заяви дитиною чи батьками/іншими представниками вона автоматично відправляється в обласне управління ювенальної поліції, яке залежно від важкості ситуації відреагує згідно з чинним законодавством.

У разі анулювання дитиною заяви керівнику закладу освіти рекомендовано в будь-якому разі повернутися до заяви та залишити коментар: які заходи було вжито, чи припинилися ситуації булінгу. Коментарі можна залишати в довільній формі, головне, щоб працівники поліції могли побачити, що адміністрація закладу відреагувала на звернення дитини.

Звертаємо увагу: якщо заяву подано в інших формах, її не потрібно дублювати в АІКОМ.

Новий інструмент покликаний спростити взаємодію між закладами освіти та поліцією щодо розвʼязання проблеми булінгу, а також дати можливість дітям швидко повідомляти, а освітянам швидко реагувати на випадки булінгу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора