Профілактика вроджених вад. Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань молочної залози.
Важкохвора дитина в сім’ї – велика відповідальність і значні проблеми як для батьків, так і для самої дитини та суспільства.
Вроджені вади розвитку плода (ВВР) - одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності.
Перегляньте : https://vseosvita.ua/library/profilaktika-vrodzenih-vad-rozvitku-ditini-106439.html
Запамятайте! Вроджені вади - результат порушення внутрішньоутробного розвитку плода.
Перегляньте:https://naurok.com.ua/prezentaciya-profilaktika-vrodzhenih-vad-rozvitku-88269.html
Декалог ПРОФІЛАКТИКИ вроджених вад
1. Кожна жінка і чоловік, які досягли статевої зрілості, можуть стати матір'ю і батьком.
2. Найкраще, коли вагітність є запланованою. Бажано визначитися з рішенням про дитину за 3-4 місяці до зачаття не гарантія здорової вагітності та важлива складових ПРОФІЛАКТИКИ вроджених вад.
4. Важливо, щоб кожна жінка зроби щеплення від краснухи щонайменш за 2-3 місяці до запланованої вагітності, ідеально - у підлітковому віці.
5. Вживати ліки під час вагітності можна лише за призначення лікаря і в рекомендованих дозах. НЕ ЗАБУДЬТЕ попередити лікаря, що ви вагітна!
6. Алкогольні напої шкодять вагітності та майбутній дитині.
7. Не куріть і не дихайте тютюнова димом під час вагітності.
8. Харчуйтеся повноцінно, вживайте необхідну кількість овочів і фруктів.
9. Якщо на робочому місці жінки існують ризики для здоров'я, треба змінити умови праці.
10. Вагітні жінки та їхні рідні мають знати симптоми можливий відхилень від норми під час вагітності, а також те, куди звернути у разі появиться цих симптомів.
Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань молочної залози.
Однією з головних проблем нашого часу є зростання онкологічної патології. Зростання частоти захворювань молочної залози як доброякісних так і злоякісних є загальносвітовою тенденцією. Як свідчать статистичні дані 75-80% жінок репродуктивного віку страждають на різні захворювання молочної залози. Доброякісні процеси діагностуються у кожної 4-ої жінки віком до 30 років. Згідно даних літератури у жінок старше 40 років патологічні стани молочних залоз виявляють у 60 % випадків.
Зараз у суспільстві стало більш звично і прийнятно говорити на делікатну тему раку молочної залози, аніж це було раніше. Але при тому, що понад 90 відсотків українських жінок знають про існування проблеми раку грудей, лише тридцять-сорок відсотків – відвідують мамолога раз на рік, більшість – роблять це нерегулярно, певний відсоток жінок – взагалі ніколи не перевірялися, а тим часом рак грудей посідає перше місце серед онкозахворювань в Україні. Профілактика цього захворювання досить проста та не потребує фінансових затрат. Кожна дівчинка повинна раз на рік проходити медичний огляд та постійно, кожного місяця самостійно оглядати свої груди, контролюючи власне здоров’я.
Д/з: Опрацювати § 24. Перегляньте презентацію до уроку:
Завдання на вибір:
1. До 1-2 тверджень декалогу профілактики вроджених вад(на вибір):
• зробіть ілюстрації;
• підберіть прислів’я, приказки;
• складіть презентацію
2. Складіть пам'ятку "Здоров'я моє і майбутніх дітей!"