A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Мутинський ліцей"
Кролевецької міської ради

Основи здоров'я

Дата: від до Скинути

Безпека на дорозі

У найбільшій безпеці перебуває той, хто завжди напоготові, навіть якщо немає небезпеки. (В. Сайрус) Дізнаєшся про засоби і заходи безпеки пасажирів легкового і вантажного автомобілів; небезпечні для перевезення вантажі -    Ким можуть бути учні 7 класу в дорожньому русі?  -     Чи може пасажир легкового автомобіля стати причиною ДТП? -    Чи можна взагалі попередити ДТП? Прочитай §5, підручник с.25-29   Правила перевезення дітей: • проїзд на передньому сидінні дозволений дітям із 12 років; • найбезпечніше місце в автомобілі — позаду водія; • перевозити маленьких дітей слід у спеціальному автомобільному кріслі. -    Чому позаду водія найбезпечніше місце? (рефлекторно водій спрямовує рух автомобіля так, щоб захистити себе в надзвичайній ситуації.) -     Що належить до активної безпеки автомобіля? -    Що належить до пасивної безпеки автомобіля? -    Які прилади пожежогасіння є в автомобілі? (автомобільний вогнегасник, цупка тканина.) -    Як можна здійснити евакуацію з автомобіля? (відчинити дверцята, розбити скло.) -    Що зменшує шкідливий вплив на довкілля? (якість згоряння пального.) Чинники всередині салону, що підсилюють небезпеку: • підвіски на лобовому склі; • незручний одяг водія (пояс, комір, туга краватка тощо); • незручне взуття водія; • нестандартні підстилки на сидіннях; • мобільний телефон; • незакріплені предмети; • тютюнокуріння; • вживання їжі чи напоїв за кермом.  — Чому ці чинники відносять до травмуючих? 2. Безпека пасажирів вантажного автомобіля Будова вантажного автомобіля 1. Кабіна. 2. Кузов: • пристосований тільки для вантажів; • спеціально обладнаний для перевезення пасажирів. Такий автомобіль має спеціальний знак. Витяг із Правил дорожнього руху України П. 21. Перевезення пасажирів 21.6. Вантажний автомобіль, що використовується для перевезення пасажирів, повинен бути обладнаний сидіннями, закріпленими в кузові на відстані не менш як 0,3 м від верхнього краю борту і 0,3−0,5 м від підлоги. Сидіння, що розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки. 21.7. Кількість пасажирів, які перевозяться в кузові вантажного автомобіля, не повинна перевищувати кількості обладнаних для сидіння місць. 21.9. Перед поїздкою водій вантажного автомобіля повинен проінструктувати пасажирів про їх обов’язки та правила посадки, висадки, розміщення і поведінки в кузові. Починати рух можна, лише переконавшись, що створено умови для безпечного перевезення пасажирів. Правила перевезення пасажирів у вантажному автомобілі: • посадка й висадка пасажирів здійснюється лише з боку узбіччя та через задній борт; • пасажири повинні сидіти тільки на сидіннях; • під час руху пасажирам заборонено вставати; • дітей до 16 років перевозять у кузові тільки в екстрених та екстремальних ситуаціях.  Запитання до учнів — Чому не можна сідати і висаджуватися з кузова в будь-який бік? — Чому пасажири не можуть стояти в кузові? — Чому не можна вставати під час руху? — Чому є обмеження на перевезення дітей у кузові вантажного автомобіля?

09:00 25.10.2021

Причини і наслідки вживання наркотиків

Тютюн, алкоголь, деякі ліки, токсичні речовини, наркотики... Усі вони більшою чи меншою мірою впливають на мозок і психіку людини, її здатність тверезо мислити і відповідально діяти. Тому їх називають психоактивними речовинами (такими, що впливають на психіку людини).

12:37 22.04.2021

Хвороби цивілізації

У давні часи люди потерпали від холоду, спеки, нападів хижих звірів, інфекційних хвороб. Сучасні люди живуть наба¬гато довше і незрівнянно комфортніше. Уявіть один день із життя первісного і сучасного підлітка. Як ви думаєте:

11:47 16.04.2021

Соціальні чинники здоров’я. Соціальна безпека населеного пункту. Держава на захисті прав дитини

Демократичне суспільство надає людині досить багато прав, але разом із правами в людини з'являються й певні обов'язки. Рівень соціального здоров'я визанчається умінням користуватися своїми правами й виконувати свої обов'язки. Соціальні чинники, які впливають на соціальне здоров'я: —    родина; —    школа (навачльний заклад); ? клас, в якому ви знаходите друзів, з котрими спілкується не тільки в школі, але й за її межами; —    підліткові компанії, з якими ви проводите дозвілля. —    література, яку читаєте; —    телевізійні програми, яким надаєте перевагу; —    музика, яку  слухаєте; —    театральні спектаклі, фільми, комп'ютерні ігри й багато іншого, від чого ви отримує естетичну насолоду. Дехто навіть не здогадується про цей вплив, але він існує й призводить до певних наслідків. Наприклад, надмірне захоплення комп'ютерними іграми може призвести до того, що у свідомості підлітка реальність і вигаданий  світ гри міняються місцями. Це завдає великої шкоди його соціальному здоров'ю: він поринає у світ гри, перестає сприймати навколишню реальність, обмежує спілкування з іншими людьми. Підліток мусить знати, що сам є активним учасником процесу свого соціального розвитку й може впливати на своє соціальне здоров'я, вчиняючи так або інакше. Наприклад, ведучи здоровий спосіб життя або порушуючи його. Знаючи про соціальні фактори здоров'я, підліток може зробити правильний вибір і жити так, щоб не завдавати шкоди своєму здоров'ю. Ніхто інший не зробить цього замість нього. Слід пам'ятати, що соціальне здоров'я пов'язане із безпекою! Соціальна рівність і соціальна справедливість так само є важливими соціальними факторами здоров'я. Наявність у суспільстві соціальної рівності й справедливості роблять його соціально здоровим, а людину — захищеною й упевненою у своєму майбутньому. Перегляньте :

12:51 02.04.2021

Конструктивне розв’язання конфліктів

Уміння конструктивно розв’язувати конфлікти є ознакою зрілої особистості. Воно допомагає розбудовувати здорові стосунки і підтримувати високий рівень благополуччя Стадії розвитку конфліктів:

09:12 19.03.2021

Конфлікти і здоров'я. Причини виникнення і стадії розвитку конфліктів

У перекладі з латини конфлікт (conflictus) означає «зіткнення». Конфлікти виникають тоді, коли в суперечність вступають інтереси і бажання однієї людини (наприклад, якщо вона одночасно хоче подивитися цікавий фільм і підготуватись до контрольної) або інтереси і бажання двох чи більше людей, соціальних груп.

15:19 11.03.2021

Духовний розвиток особистості. Життєві цінності і здоров’я

Підлітковий вік – це період самопізнання. Важливо розвивати та вдосконалювати риси характеру, сили волі. Пізнаючи себе, підлітки обирають, що важливо для них, усвідомлюють життєві цінності. Обираючи загальнолюдські цінності, зростатимуть здоровими й успішними.

09:03 22.01.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора