A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Опорний заклад "Мутинський ліцей"
Кролевецької міської ради

Основи здоров'я

Дата: від до Скинути

Причини і наслідки вживання наркотиків

Тютюн, алкоголь, деякі ліки, токсичні речовини, наркотики... Усі вони більшою чи меншою мірою впливають на мозок і психіку людини, її здатність тверезо мислити і відповідально діяти. Тому їх називають психоактивними речовинами (такими, що впливають на психіку людини).

12:37 22.04.2021

Хвороби цивілізації

У давні часи люди потерпали від холоду, спеки, нападів хижих звірів, інфекційних хвороб. Сучасні люди живуть наба¬гато довше і незрівнянно комфортніше. Уявіть один день із життя первісного і сучасного підлітка. Як ви думаєте:

11:47 16.04.2021

Соціальні чинники здоров’я. Соціальна безпека населеного пункту. Держава на захисті прав дитини

Демократичне суспільство надає людині досить багато прав, але разом із правами в людини з'являються й певні обов'язки. Рівень соціального здоров'я визанчається умінням користуватися своїми правами й виконувати свої обов'язки. Соціальні чинники, які впливають на соціальне здоров'я: —    родина; —    школа (навачльний заклад); ? клас, в якому ви знаходите друзів, з котрими спілкується не тільки в школі, але й за її межами; —    підліткові компанії, з якими ви проводите дозвілля. —    література, яку читаєте; —    телевізійні програми, яким надаєте перевагу; —    музика, яку  слухаєте; —    театральні спектаклі, фільми, комп'ютерні ігри й багато іншого, від чого ви отримує естетичну насолоду. Дехто навіть не здогадується про цей вплив, але він існує й призводить до певних наслідків. Наприклад, надмірне захоплення комп'ютерними іграми може призвести до того, що у свідомості підлітка реальність і вигаданий  світ гри міняються місцями. Це завдає великої шкоди його соціальному здоров'ю: він поринає у світ гри, перестає сприймати навколишню реальність, обмежує спілкування з іншими людьми. Підліток мусить знати, що сам є активним учасником процесу свого соціального розвитку й може впливати на своє соціальне здоров'я, вчиняючи так або інакше. Наприклад, ведучи здоровий спосіб життя або порушуючи його. Знаючи про соціальні фактори здоров'я, підліток може зробити правильний вибір і жити так, щоб не завдавати шкоди своєму здоров'ю. Ніхто інший не зробить цього замість нього. Слід пам'ятати, що соціальне здоров'я пов'язане із безпекою! Соціальна рівність і соціальна справедливість так само є важливими соціальними факторами здоров'я. Наявність у суспільстві соціальної рівності й справедливості роблять його соціально здоровим, а людину — захищеною й упевненою у своєму майбутньому. Перегляньте :

12:51 02.04.2021

Конструктивне розв’язання конфліктів

Уміння конструктивно розв’язувати конфлікти є ознакою зрілої особистості. Воно допомагає розбудовувати здорові стосунки і підтримувати високий рівень благополуччя Стадії розвитку конфліктів:

09:12 19.03.2021

Конфлікти і здоров'я. Причини виникнення і стадії розвитку конфліктів

У перекладі з латини конфлікт (conflictus) означає «зіткнення». Конфлікти виникають тоді, коли в суперечність вступають інтереси і бажання однієї людини (наприклад, якщо вона одночасно хоче подивитися цікавий фільм і підготуватись до контрольної) або інтереси і бажання двох чи більше людей, соціальних груп.

15:19 11.03.2021

Духовний розвиток особистості. Життєві цінності і здоров’я

Підлітковий вік – це період самопізнання. Важливо розвивати та вдосконалювати риси характеру, сили волі. Пізнаючи себе, підлітки обирають, що важливо для них, усвідомлюють життєві цінності. Обираючи загальнолюдські цінності, зростатимуть здоровими й успішними.

09:03 22.01.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора