A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад "Мутинський ліцей"
Кролевецької міської ради

Основи здоров'я

Дата: від до Скинути

Сучасний комплекс проблем безпеки. Види і рівні загроз. Заходи безпеки

У створенні безпечних умов життя важливу роль відіграє сама людина. Як ви розумієте поняття: «безпека» і «небезпека»? Небезпека – це будь-яке явище, здатне заподіяти шкоду життєво важливим інтересам людини.  Доки людина не почувається безпечно, вона не може належним чином дбати  про потреби вищого порядку – соціальні і духовні. Абсолютна безпека є категорією теоретичною. Індивідуальний рівень безпеки залежить: •    від самої людини: як вона вміє передбачати небезпеки і уникати їх, раціонально діяти у небезпечній ситуації, від її характеру й особистих якостей; •    від кількості та сили загроз, що існують у суспільстві Загальним показником рівня безпеки в  суспільстві є середня тривалість життя. Перегляньте: https://www.youtube.com/watch?v=VU0WiFZK7HY

12:41 28.04.2021

Протидія стигмі і дискримінації

Дискримінація — будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, за ознакою раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних або інших поглядів, національного або соціального походження, майнового становища, народження або іншої обставини, і яка має на меті або як наслідок, знищити чи применшити визнання, прав і свобод особистості.  Стигма - властивість, на підставі якої формується негативний стереотип. Тому практично всі стигми є за своєю суттю стереотипом. Проте не кожний стереотип стигматизується. Проявлятися стигматизація може по відношенню до різноманітних груп населення за станом здоров'я, професією або соціальним становищем, конфесією, віком, статтю, національністю і т. ін. Соціальна стигматизація (грец. Στíγμα — тавро, клеймо) — негативне виділення суспільством індивіда (або соціальної групи) за якоюсь ознакою з відповідним стереотипним набором соціальних реакцій на цього індивіда (або представників соціальної групи). На стигматизацію впливають забобони, ідеологеми, які історично встановилися у конкретному суспільстві і стали частиною їхнього світогляду. При цьому певні характеристики індивіда не беруться до уваги. Протидією дискримінації є толерантність — моральна якість, що виявляється в повазі інтересів, почуттів, звичок інших людей. Це терпиме ставлення до думок, що не збігаються з власними, позиціями, віруваннями, терпимість до критики, до поведінки інших. Вона передбачає захист й обґрунтування власної позиції. Перегляньте:

11:43 21.04.2021

Запобігання захворюванням, які передаються статевим шляхом

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) спричинюють бактерії, віруси, гриби, найпростіші (одноклітинні тварини). ІПСШ можуть завдавати значної шкоди здоров’ю людини,  адже  призводять до різноманітних захворювань.  До них належать: сифіліс, гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, геніальний герпес, СНІД. Понад 40 збудників різних хвороб передаються статевим шляхом. На відміну від звичайних інфекційних захворювань венеричні хвороби не залишають після себе імунітету, і при повторному зараженні хвороба розвивається знову. При венеричних хворобах видужання не настає само по собі: без медичної допомоги людина не може позбутися такої хвороби і хворіє на неї все життя. Запобігання захворюванням передбачає моральну поведінку, дотримання правил гігієни під час статевих контактів і своєчасне звернення до лікаря в разі виникнення симптомів. Контрацепція – це методи запобігання вагітності.  Бар’єрні методи контрацепції  є надійними серед всіх, так як завдяки створенню механічного бар’єра забезпечують захист не тільки від небажаної вагітності , а й від ІПСШ. До них відноситься презерватив. Гормональні контрацептиви не захищають від ІПСШ і підбираються лікарем індивідуально. Пам’ятайте, що окрім відмови від статевих стосунків жоден  метод контрацепції не може дати повної гарантії запобігання вагітності. Опрацювати §25. Перегляньте презентацію : https://naurok.com.ua/prezentaciya-infekci-scho-peredayutsya-statevim-shlyahom-ta-h-profilaktika-180266.html      або відеоуро : https://www.youtube.com/watch?v=NwgAdZyc2ek або порада фахівця: https://www.youtube.com/watch?v=r3JLz8d0y8Q

11:33 14.04.2021

Профілактика вроджених вад. Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань молочної залози.

Важкохвора дитина в сім’ї – велика відповідальність і значні проблеми як для батьків, так і для самої дитини та суспільства.  Вроджені вади розвитку плода (ВВР) - одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності. Перегляньте : https://vseosvita.ua/library/profilaktika-vrodzenih-vad-rozvitku-ditini-106439.html Запамятайте! Вроджені вади  -  результат порушення внутрішньоутробного розвитку плода.

11:00 07.04.2021

Репродуктивне здоров’я молоді

Репродуктивне здоров’я – це здатність чоловіка або жінки протягом плідного віку народжувати здорових дітей. Ранній початок статевого життя може призвести до небажаної вагітності, спричиняє психологічні травми, загрожує інфекціями, що передаються статевим шляхом, підвищує ризик безпліддя. Психоактивні речовини негативно впливають на всі складові репродуктивного здоров’я чоловіків і жінок.

12:54 31.03.2021

Цінність родини. Чинники міцної родини. Готовність до сімейного життя. Поняття «ґендер» і «стать»

 Родина є однією з найважливіших життєвих цінностей адже лише серед найрідніших, найближчих людина найповніше себе реалізовує як чоловік і жінка, голова родини і господиня, батько і матір. Дружна родина завжди надихає, підтримує, допомагає, задовольняє фізіологічні, соціальні і духовні потреби дітей. - Яким же чином родина задовольняє фізіологічні, соціальні і духовні потреби? (знайдіть відповідь у підручнику). Фізіологічні – мати й батько створюють затишний дім, дбають про їжу, одяг. Соціальні – дають любов, повагу, належність до групи. Дитина вчиться спілкуватися, розв’язувати конфлікти і будувати свої стосунки з батьками, братами, сестрами; засвоює цінності й норми поведінки. Духовні – знайомиться вперше з прекрасним: кімнатні рослини, вишиті рушники, намальовані картини; тут співають колискову, читають книжки, навчають народних ремесел; задовольняють пізнавальні, естетичні та потреби в самореалізації.

09:08 17.03.2021

Принципи формування міжособистісних стосунків. Спілкування і розбудова стосунківа

Спілкування (комунікація) - це процес обміну думками, почуттями, враженнями, тобто повідомленнями. Ми звикли думати, що люди однаково сприймають світ. Але в дійсності у кожного є власна унікальна модель світу, і кожен живе в узгодженні з нею. Двоє людей можуть подивитися один і той же фільм, прочитати одну і ту ж книгу, прослухати одну і ту ж лекцію і отримати від них протилежні враження. Якщо вони сперечаються між собою, то роблять це тому, що їх моделі світу відрізняються. Однак кожна модель має таке ж право на існування, як і наша, і слід з повагою ставитися до неї.

10:23 10.03.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора