A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Опорний заклад "Мутинський ліцей"
Кролевецької міської ради

Основи здоров'я

Дата: від до Скинути

Запобігання захворюванням, які передаються статевим шляхом

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) спричинюють бактерії, віруси, гриби, найпростіші (одноклітинні тварини). ІПСШ можуть завдавати значної шкоди здоров’ю людини,  адже  призводять до різноманітних захворювань.  До них належать: сифіліс, гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, геніальний герпес, СНІД. Понад 40 збудників різних хвороб передаються статевим шляхом. На відміну від звичайних інфекційних захворювань венеричні хвороби не залишають після себе імунітету, і при повторному зараженні хвороба розвивається знову. При венеричних хворобах видужання не настає само по собі: без медичної допомоги людина не може позбутися такої хвороби і хворіє на неї все життя. Запобігання захворюванням передбачає моральну поведінку, дотримання правил гігієни під час статевих контактів і своєчасне звернення до лікаря в разі виникнення симптомів. Контрацепція – це методи запобігання вагітності.  Бар’єрні методи контрацепції  є надійними серед всіх, так як завдяки створенню механічного бар’єра забезпечують захист не тільки від небажаної вагітності , а й від ІПСШ. До них відноситься презерватив. Гормональні контрацептиви не захищають від ІПСШ і підбираються лікарем індивідуально. Пам’ятайте, що окрім відмови від статевих стосунків жоден  метод контрацепції не може дати повної гарантії запобігання вагітності. Опрацювати §25. Перегляньте презентацію : https://naurok.com.ua/prezentaciya-infekci-scho-peredayutsya-statevim-shlyahom-ta-h-profilaktika-180266.html      або відеоуро : https://www.youtube.com/watch?v=NwgAdZyc2ek або порада фахівця: https://www.youtube.com/watch?v=r3JLz8d0y8Q

11:33 14.04.2021

Профілактика вроджених вад. Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань молочної залози.

Важкохвора дитина в сім’ї – велика відповідальність і значні проблеми як для батьків, так і для самої дитини та суспільства.  Вроджені вади розвитку плода (ВВР) - одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності. Перегляньте : https://vseosvita.ua/library/profilaktika-vrodzenih-vad-rozvitku-ditini-106439.html Запамятайте! Вроджені вади  -  результат порушення внутрішньоутробного розвитку плода.

11:00 07.04.2021

Репродуктивне здоров’я молоді

Репродуктивне здоров’я – це здатність чоловіка або жінки протягом плідного віку народжувати здорових дітей. Ранній початок статевого життя може призвести до небажаної вагітності, спричиняє психологічні травми, загрожує інфекціями, що передаються статевим шляхом, підвищує ризик безпліддя. Психоактивні речовини негативно впливають на всі складові репродуктивного здоров’я чоловіків і жінок.

12:54 31.03.2021

Цінність родини. Чинники міцної родини. Готовність до сімейного життя. Поняття «ґендер» і «стать»

 Родина є однією з найважливіших життєвих цінностей адже лише серед найрідніших, найближчих людина найповніше себе реалізовує як чоловік і жінка, голова родини і господиня, батько і матір. Дружна родина завжди надихає, підтримує, допомагає, задовольняє фізіологічні, соціальні і духовні потреби дітей. - Яким же чином родина задовольняє фізіологічні, соціальні і духовні потреби? (знайдіть відповідь у підручнику). Фізіологічні – мати й батько створюють затишний дім, дбають про їжу, одяг. Соціальні – дають любов, повагу, належність до групи. Дитина вчиться спілкуватися, розв’язувати конфлікти і будувати свої стосунки з батьками, братами, сестрами; засвоює цінності й норми поведінки. Духовні – знайомиться вперше з прекрасним: кімнатні рослини, вишиті рушники, намальовані картини; тут співають колискову, читають книжки, навчають народних ремесел; задовольняють пізнавальні, естетичні та потреби в самореалізації.

09:08 17.03.2021

Принципи формування міжособистісних стосунків. Спілкування і розбудова стосунківа

Спілкування (комунікація) - це процес обміну думками, почуттями, враженнями, тобто повідомленнями. Ми звикли думати, що люди однаково сприймають світ. Але в дійсності у кожного є власна унікальна модель світу, і кожен живе в узгодженні з нею. Двоє людей можуть подивитися один і той же фільм, прочитати одну і ту ж книгу, прослухати одну і ту ж лекцію і отримати від них протилежні враження. Якщо вони сперечаються між собою, то роблять це тому, що їх моделі світу відрізняються. Однак кожна модель має таке ж право на існування, як і наша, і слід з повагою ставитися до неї.

10:23 10.03.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора